The pain of too much tenderness ir šokiai

Tyliai tyliai klausau Beethoveno sonatų savo šiltutėliam kambary ir mėginu planuot gyvenimą. Šiandien lauke pobjauriai lyja, gal ir gerai, kad niekur neišėjau. Senoji aš dabar graužtųsi dėl dingusios dienos, bet naujoji aš visai nesigraužia, nes gerai jaučiasi, tai kam gadint nervus dėl neaišku ko?

Šiandien ketvirta diena, kai jaučiuosi taip, lyg gyvenimas būtų prasidėjęs iš naujo. Prieš tai dvi savaites  gyvenau darbas-namai, darbe užsimiršdama, o namie klausydama labai depresyvios muzikos (R. net mėgino įsiveržęs į kambarį atimti kompiuterį ir išjungti), verkdama, nuolat snausdama, bet iš tiesų tai negalėdama užmigti. Ir negalėjau nustot galvoti, svarstyti, šimtąjį kartą permąstyti kiekvieną žodį, žvilgsnį ir žingsnį. Paskutinį žingsnį, kai saulėtą sekmadienio rytą mano mylimas pabučiavo mane į skruostą, apsisuko ir nuėjo, lyg niekur nieko. Ir daugiau nebesugrįžo. Kai baimė, kad jau jo nebeprisišauksiu, virto realiu suvokimu, kad taip ir bus, visos gražiausios ateities perspektyvos, net su jokiom meilėm niekuo nesusijusios, akimirksniu nupilko. Lyg kažkas būtų ištrynęs visas spalvas man iš galvos. Pilka pilka. Pilkiau už pelę. Kvailokas palyginimas, bet žinot tokius padarus, knygose apie Harį Poterį vadinamus Psichais. Tai va, jausmas, kad niekada daugiau nebebūsiu linksma. Ir valanda po valandos šita savijauta darėsi vis labiau žlugdanti. Jokių prošvaisčių tiesiog susikaupti ir iš šito išlipti, nes nebeturėjau jėgų. Visas jėgas, mintis, energijas, visus gerus darbus ir visą gyvenimo džiaugsmą jau buvau atidavusi tam, kuris to nei pastebėjo, nei įvertino. Iš pradžių dar mėginau kapstytis, planuoti kelionę į Niujorką, pasiramstydama alkoholiniais gėrimais šlubčioti į australietišką diskoteką ir ten šokti kaip niekad gyvenime dar nesu šokusi, tada bandžiau pirkti daug suknelių. Ir jaučiausi graži, ir visi vyrai diskotekoj norėjo su manim šokti, ir Niujorkas gal ne ranka, bet pasiekiamas. Tik aš buvau dar vis tokia pat nelaiminga.

Ir kas tada atsitiko? Ogi nieko išoriškai pastebimo. Naktį sapnavau neaprėpiamo ilgumo plačias medžiagines juostas, kurias plevenu pro atvirą lėktuvo iliuminatorių. Juostos iš tokių šilkinių siūlų, ir aš per juos braukiu pirštais, ir nuo mano prisilietimo juostos neyra, jos keičia spalvą – iš pilkšvai rudo leopardo kailio į visas septynias vaivorykštės spalvas. Ir tos juostos kyla į dangų nešamos vėjo.  Tada pabudau ir supratau, kad noriu keltis ir eiti (Talita, cum). Pasižiūrėjau į veidrodį – jokių verkimo žymių, gerai, labai gerai. Mano mėgstamiausias džinsinis sijonėlis, odinis švarkelis (nes sniegas Londone nutirpo, nebešalta) ir vaiskiai mėlyna beretė prieš tai sušiaušus garbanas. Absurdiškai kvaila, bet tik tiek ir užteko, kad gimčiau iš naujo.

Taigi dabar jau palikau savo numylėtąją G. kepyklėlę (nesijaudinkit, jau turiu du interviu dėl naujų ir dar geriau apmokamų darbų), nusipirkau dar vieną suknelę ir išsirinkau aukštakulnius “ant špilkų“ (Kira manim didžiuojasi, ane? ; )), pasidariau tatuiruotę, kurios norėjau šimtą metų, persidažiau plaukus (galėtų būt ryškiau), perplanavau visas keliones (kuriom toliau intensyviai ruošiuosi) ir buvau šokti (gėjų klube, dieve, koks geras jausmas, šokti sau, be jokio alkoholio pagalbos, šokti, nes gera gyventi, šokti, ir negalvoti apie jokius vyrus).

Negaliu suprasti, iš kur turiu tiek jėgų ir negaliu patikėti, kad jų vis dėlto dar turiu. Tai tikrai ne iš manęs, aš buvau tuščia tuščia…

Gaunam gyvenime, ko patys prisiprašom. Aš anksčiau labai norėjau jausti. Norėjau žinoti how does it feel like. Tai dabar žinau iš visų pusių. Ir dar žinau, ko noriu, o tai yra labai gerai.

P.S. If I can make it there, I can make it anywhere…

~ sukūrė Danguole Kotryna - 16 gruodžio, 2010.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: